Are you the publisher? Claim or contact us about this channel


Embed this content in your HTML

Search

Report adult content:

click to rate:

Account: (login)

More Channels


Channel Catalog


(Page 1) | 2 | 3 | .... | 15 | newer

  0 0
 • 03/06/13--01:26: Biosil Plus - malý zázrak?
 • Na téma padajících vlasů se zde ve fóru objevilo již několik témat a spoustu z vás zajímala zkušenost s Biosilem. Já se ho pro vás rozhodla vyzkoušet! 


  Než jsem si Biosil koupila, přečetla jsem na něj desítky, možná stovky recenzí. Ani nevím, proč jsem tak váhala, když stojí jen 60 Kč. Vždy je lepší dozvědět se i něco, co není v příbalovém letáku. A to zejména o zkušenosti lidí, kteří Biosil užívali. Reakce na něj byly různorodé, někdo ho vychvaloval, jiný na něj nadával. Po Methioninu, který jsem brala 3 měsíce (dala jsem za něj téměř 400 Kč a výsledek nic moc, či spíš nic, než moc:), jsem si řekla, že hůř, než aby mi vypadaly i zbývající vlasy, být nemůže.

   

  A tak jsem si Biosil Plus koupila. Ano, chtěla jsem ho především na padající vlasy, jelikož to bylo peklo. Když jsem se česala, kartáč byl hned plný, když jsem se koupala, vana plná, když jsem projela rukou ve vlasech, v dlani spoustu vlasů. Nejvíce na to nadávala moje rodina, protože se všude povalovaly moje vlasy. I když jsem se snažila je všechny "uklízet", tak se to prostě nedalo vychytat.

   

   

  Řekla bych, že změna byla vidět už cca po měsíci, měsíci a půl užívání. Vlasy výrazně zhoustly a přestaly tolik padat. Respektive přestaly padat. Nelze říct úplně, protože každý z nás ztratí za den pár vlasů. Ale teď, když si prohrábnu rukou vlasy, mám v ní max jeden vlas, někdy dokonce žádný. Před užíváním Biosilu jsem měla plnou hrst.

   

  Co se týče nehtů - rostou rychleji. Dost se mi dříve třepily, i to se teď zlepšilo, ale zase tím, jak rychle rostou, tak o ně nestíhám pořádně pečovat a lámou se mi.

   

   

  Za mě s Biosilem určitě spokojenost, za 60 Kč není co zkazit. Já teď dobrala první lahvičku, dám si chvíli pauzu a mám v šuplíku Donna Hair - dostala jsem v práci dárkové poukazy, tak jsem je potřebovala za něco utratit, škoda, že se to vztahuje jen na lékárny a né na butiky :D A slibuji, že na Donna Hair napíšu recenzi taky, jen nevím, kdy se dostanu k užívání :)

   

  Co vy a Biosil? Máte zkušenost?


  0 0
 • 03/07/13--06:00: Snídej, bav se, vyhrávej!
 • Všichni Votočáři pozor!

  Soutěžit na VotočVohoz nebylo nikdy tak snadné! Zapoj se do diskuze na našem Blogu a vyhraj!

  Jak bude soutěž probíhat?

  Tuto sobotu si u snídaně zapněte www.votocvohoz.cz. V sekci Blog se přesně v 10:00 objeví nový příspěvek, který se týká zdravého snídání a všeho, co rádi mlsáte po ránu. Pak už se stačí jen zapojit do konverzace a bavit se! Každý, kdo se zúčastní diskuze, automaticky spadá do slosování o pět báječných cen!

  O co soutěžíme?

  Ve hře je tentokrát pět dárkových elektronických poukazů Mix-it. Výherci si tak budou moci namíchat další snídaně přesně podle svého gusta!

  Kdy soutěž končí?

  Možnost zapojit se do soutěže skončí tuto neděli ve 24:00. Diskuze pod příspěvkem bude samozřejmě probíhat i nadále, ale již bez možnosti získat výhru. Výsledky slosování budou zveřejněny v pondělí pod příspěvkem na Blogu. Výherci budou následně kontaktováni e-mailem. 

  Na všechny komentáře se už teď těšíme!

  Vaše mlsná parta VotočVohoz!


  0 0

  Většina z vás už o mixit určitě slyšela. Jsou toho plné blogy. Pro ty z vás, kteří se s touto zajímavou stránkou ještě nesetkali,  je tento článek to pravé.

  O co se tedy jedná? Mixit je jedinečná možnost, jak si namíchat svoje vlastní müsli přesně podle své chuti.

  Jako první si na úvodní straně zvolíte cereální základ, kde si vyberete od klasických vloček, corn flakes až po čokoládové kuličky a plno dalších dobrot. Druhým krokem bude výběr ovoce. Nemusíte se bát, že by jste zde nenašli to své oblíbené. Jahody, maliny, banány jsou klasika, která nezklame, ale co takhle vyzkoušet žlutý meloun, mango nebo fíky? 

  Krokem číslo tři se dostaneme k volbě ořechů. Můžete si vybrat jen jeden druh, ale pokud jste jejich milovníci, můžete mít druhů kolik chcete. Je libo kešu či pistácie? 

  Pokud si potrpíte na sladkosti, můžete si do svého müsli vybrat i z několika druhů čokoládových hoblinek, nebo třeba skořici a vanilku. Vše záleží na vaši chuti a fantazii.

  Jestli zrovna nepatříte k fanouškům müsli, mixit nabízí i různé ovesné sladké kaše, které zpříjemní každé ráno. Je opět na vás, jestli si vyberete rýžovou, jáhlovou či klasiku - vtipnou kaši. Chutnat budou všechny skvěle.

  Nechce se vám sestavovat si vlastní müsli? Na to mixit také myslel. Vytvořil tedy již několik hotových směsí, ze kterých si vybere opravdu každý. 

  Co hodnotím opravdu kladně je design tubusu, ve kterém se müsli skrývají. Tubusy si lze uchovat a následně dále využít. A pokud pro někoho sháníte dárek, rozhodně mixitem nepohrdne. Můžete věnovat buď hotové směsi, nebo dárkové poukazy.

  Máte MIXIT již vyzkoušený? Pokud ne, zaujal vás? Já sama si ráno bez mixitu nedokážu představit.

  Vaše KLÁRA


  0 0
 • 03/11/13--04:29: Sběratelství
 • Dnes se chci věnovat ryze ženskému koníčku, ač to tak podle názvu vypadat nemusí: sběratelství. A to nemyslím známky ani modely letadýlek, ale čistě ženská specifika, jako jsou boty, kabelky, rtěnky a podobně delikatesy, kterým jsme schopny zaprodat svou duši.

  Sběratelství je u nás žen snad geneticky předurčená vlastnost. Jak jinak by mohlo docházet k tomu, že naše skříně nehorázně nedostačují našim potřebám, zatímco skříň průměrného muže je asi třetinová?

  1.    Boty

  Nákup bot není jen tak. Stává se mi (a to dost pravidelně), že i když projdu všechny obuvi v okolí 10 km čtverečních, naprosto neseženu, co jsem chtěla. Jako by všechny moje vysněné kousky zahrabali hluboko do skladu a nehodlali je v nejbližších 100 letech oprášit. ALE. Když už nějaké boty pořídím, jsem do nich totální a naprostý blázen. Nechci, aby se mi někdy rozbily, zašpinily, zničily, nic. Je to, jako by trhali kus vás. Takže se na ně po nocích chodím dívat a kdyby mi to nebylo hloupé, asi si je postavím na poličku a kochám se jimi jak malá.

  2.    Kabelky

  Vezměme si typickou modelovou situaci. Baví se průměrný muž se ženou. Muž se ptá, žena je nadšená, ale ono nadšení nad mužovou všímavostí jí stejně dlouho nevydrží…

  Otázka muže: „Ty máš novou kabelku?“

  Žena (překvapeně, že muž si vůbec něčeho všiml): „Ano, líbí se ti?“

  Muž (nechápe, jaký má otázka smysl, kabelka slouží hlavně k přenášení věcí a estetické hledisko je mu úplně ukradené): „Hm.“

  Žena: „Tak líbí?“

  Muž: „Ále jo. Nemáš už jednu stejnou?“

  Žena jen obrátí oči v sloup a jde se věnovat smysluplnější činnosti.

  Anebo jinak. Proč mít dvě stě kabelek, když teoreticky stačí jedna? „Prostě proto“, snažím se marně vysvětlovat. „Protože takhle sice je hnědá (a já už hnědých mám asi pět), ale tahle má jiný odstín kůže, zapínání ve zlaté a špatně by ladila s těmi novými šaty.“ A jak už to tak bývá, setkávám se s nepochopením, zvednutým obočím a nechápavým kroutěním hlavy. Jistě, že by mi stačila JEN jedna kabelka, ale není to trochu omezující? Muži mají šroubováky, matičky a nový katalog OBI no a pro nás jsou tu kabelky. Tak.

   

  3.    Make-up a podobné serepetičky

  Nákup rtěnek, stínů laků na nehty, to je přímo alchymie. Když se průměrná žena postaví před stojan s kosmetikou s cílem vybrat JEDNU rtěnku, je to téměř nemožný úkol. Barva vypadá hezky na ruce, ale bude mi slušet? Bude se mi hodit k odstínu pleti v létě i zimě? Nebude moc tmavá? Vždyť to znáte…

   

  Myslím, že netřeba více se rozepisovat, protože my už prostě jiné nebudeme.Teď mi prozraďte, jaká je ta vaše sběratelská činnost?

  Vaše Kristina


  0 0

  Můžeme slavit. 11. března 2013 začne v EU platit zákaz dovozu a prodeje kosmetiky testované na zvířatech. Co to znamená pro nás, zodpovědné spotřebitele? Zmizí ze dne na den ze všech regálů Dove tělová mléka a L’Oréal šampony? A jak to vlastně je, není už testování náhodou zakázané?

  Věci se mají takto. Od roku 2009 v EU platí zákaz testování kosmetických výrobků a složek na zvířatech a také zákaz dovozu a prodeje kosmetiky a jejích složek, které byly na zvířatech testovány jinde, než v EU. Druhá část tohoto zákazu ovšem dosud obsahuje výjimky pro tři typy testů (test toxicity po opakované dávce, test reprodukční toxicity a test toxikokinetiky), které mohou stále probíhat na zvířatech. 11. března tohoto roku se zákaz rozšíří a začne platit bez výjimek.

  Jak ale jistě očekáváte, výrobky, které jsou v současné době na trhu, na něm zůstanou. Zákaz se týká pouze nových složek a výrobků. Kdyby tomu tak nebylo, kosmetické regály v Tescu by 12. března zely prázdnotou (krásná představa). Protože ke zmíněným třem testům v tuto chvíli nejsou k dispozici schválené alternativní metody, dočasně nebude možné vyvíjet nové kosmetické složky. Ovšem vzhledem k tomu, že je k dispozici cca 20 000 již schválených kosmetických složek, trh s novými výrobky to nijak neomezí. Navíc alternativní metody ke všem těmto testům existují a je jen potřeba dokončit schvalovací proces. Po té bude možné vyrábět i nové složky bez testů na zvířatech.

  Kolem a kolem, jedná se o skvělou zprávu. Zmíněné restrikce ale problém neřeší ve svém jádru. Dodržování zákazu bude v kompetenci jednotlivých členských států EU, z nichž mnohé pravděpodobně nemají potřebné znalosti a finance k tomu, aby to dělaly efektivně. Navíc i pokud bude zákaz opravdu dodržován, společnosti mohou na zvířatech nadále testovat a prodávat výrobky v jiných částech světa. V 80 % států světa zatím zůstává testování kosmetiky na zvířatech legální. Největším odbytištěm je pochopitelně Čína, kde jsou tyto postupy nejen legální, ba přímo povinné, protože čínské úřady testy na zvířatech vyžadují (jako jediné na světě). Mám však na mysli stále jen a pouze kosmetické přípravky, nikoli léčiva. Povinné testování léků je uzákoněno i u nás, především pro průkaz případné teratogenity.

  Je tedy jasné, že žádná převratná změna nás v obchodech nečeká. Spotřebitelé, kteří si budou chtít být jisti, že nákupem kosmetiky, kterou používají, skutečně nepodporují utrpení zvířat, by proto měli nadále vybírat značky s HCS. Humánní kosmetický standard (HCS) , jehož symbolem je skákající králíček s hvěždami, je jediný celosvětově platný certifikát udělovaný  kosmetickým společnostem, jejichž výrobky (včetně jednotlivých složek!) nejsou testovány na zvířatech. Prostá prohlášení kosmetických společností (které tento certifikát nemají), že jejich výrobky nejsou testovány na zvířatech, mohou být často zavádějící a mást spotřebitelskou veřejnost. Díky HCS si může spotřebitel vybrat zboží, které na zvířatech zaručeně testováno nebylo.

  Kosmetické společnosti, které mají certifikát HCS, nesmí provádět testy na zvířatech, ani je zadávat jako zakázku jiným subjektům (velmi častá oklika). Kromě toho musí dodržet pevně stanovené datum ukončení testování na zvířatech, po kterém již nesmí být výrobky ani jejich složky takto testovány (certifikát může být udělen až po tomto datu). Dodržování těchto podmínek je kontrolováno pravidelnými audity. Kromě HCS existuje ještě Humánní standard pro prostředky pro domácnost (HHPS). Kritéria pro jeho získání jsou stejná jako u HCS.

  Seznam netestované kosmetiky s HCS dostupné u nás najdete zde. Já postupně obměnila již celou svou výbavu a kromě pleti mám už čisté i svědomí.

  A nakonec malá pozvánka pro všechny, kteří se o tuto problematiku zajímají a nemají to daleko do Plzně. 11. března od sedmé večerní proběhne v kavárně Kačaba malá oslava tohoto úspěchu pro všechny interesované. Kromě detailních informací o novém zákazu se můžete těšit na veganský raut, výstavu o pokusech na zvířatech, hudební doprovod a nějaké to tvořeníčko, jako vykrajování mýdlových zvířátek. Akci pořádá Plzeňská pobočka Svobody zvířat a facebookovou stránku akce najdete zde.

  Je pro vás kosmetika bez krutosti samozřejmostí, nebo zbytečností? A jaká je vaše oblíbená značka netestované kosmetiky? Podělte se v diskuzi.


  0 0
 • 03/18/13--02:59: Svícen z drátěnky
 • Dnes to bude velice jednoduché a velice levné. A o co že kráčí? Svícen z drátěnky! Klepete si na čelo? Já si na něj taky ťukala, když mi to kamarádka řekla. Ale to bych nebyla já, abych to nevyzkoušela. 

   
   

  Postačí vám k tomu úplně obyčejná sklenice, v které koupíte třeba okurky. Ze sklenice odstraňte etiketu - můj osvědčený tip - nechat sklenici ponořenou alespoň 2 hodiny ve vodě, etiketa mi vždy odpadla sama. 

   

  A dále samozřejmě nerezová drátěnka. Já ji koupila v běžné drogerii v balení po dvou za 29 Kč. Není ale moc kvalitní, jelikož jednotlivé drátky jsou zacuchané. Ale pro náš pokus to postačí, pokud ale narazíte na kvalitnější drátěnku, doporučuji investovat.

   

  Drátěnku si pěkně od středu začněte roztahovat a snažte se moc nezamotat jednotlivé řady.

   

  A pak opatrně navlékneme na sklenici, aby se nám řady nepopletly. Ještě je případně dolaďte, když se vám to různě překříží nebo zamotá. Já to chtěla mít hezky v liniích, ale bohužel už po rozbalení byla drátěnka značně zamotaná. 

  Nakonec do sklenice hoďte čajovou svíčku, zapalte a užívejte si romantický večer při svíčkách! 

   


  0 0
 • 03/20/13--06:02: Studentské mňamky
 • Už několik let žiju - a tím pádem si i vařím - sama. Prvních pár měsíců samostatného života  jsem se vyžívala v přípravě složitých receptů, které jsem měla tak ráda od mámy a babičky, sháněla jsem si recepty na různé pokrmy, kupovala formy na muffiny a flambovací pistole. Nicméně toto mě velmi rychle přešlo. Zjistila jsem, že nemám chuť ani náladu takto plýtvat časem (tím netvrdím, že vaření je vždy plýtváním času, ale že pro mě se ukázalo zbytečným). Od té doby chodím jíst do menzy a vařím jen jídla, která se mi osvědčila jako jednoduchá, nenáročná na přípravu a hlavně levná.

  Ráda bych vás tedy seznámila s pár mými oblíbenými recepty. Jsem si jistá, že mnoho z nich vám nebude neznámých, pravděpodobně vaříte/pečete/smažíte něco podobného. Budu tedy jen ráda, pokud do diskuze přispějete i vlastními recepty, pouze pamatujte, že by se mělo jednat o jídla jednoduchá.

  U surovin většinou neuvádím množství, vše přidávám odhadem a podle chuti.

  1. Těstoviny se špenátem

  Suroviny:

  olej

  sůl

  cibule

  česnek

  špenát (lze použít zmražený i čerstvý)

  těstoviny

  smetanu (nebo mléko)

  sýr (pokud ho máme k dispozici, bez něj se svět nezhroutí)

  Příprava:

  Cibuli nakrájíme na kostičky a orestujeme na pánvi. Přidáme špenát (v případě zmraženého doporučuji rozkrájet na menší kostky, rychleji se rozpustí) a necháme jej pořádně prohřát. Podle chuti přidáme česnek a sůl. Jakmile je směs dostatečně prohřátá vmísíme smetanu (nebo mléko) tak, aby se vytvořila polotekutá omáčka. Není na škodu nechat směs ještě chvíli dusit. Směsí zalijeme připravené těstoviny a přidáme nastrouhaný sýr.

  Poznámka:

  Do směsi lze přidat i kuřecí maso, které nakrájíme na kostičky a ochutíme pouze solí a pepřem. Orestujeme ho spolu s cibulí a teprve když je poživatelné přidáváme špenát.

  2. Pečené brambory

  Jeden z mých oblíbených receptů, je velmi rychlý a opravdu levný.

  Suroviny:

  brambory

  máslo

  kmín

  sůl

  sladkou papriku

  česnek

  Příprava:

  Vymažeme plech máslem (nešetříme). Brambory nakrájíme na kolečka (cca 0,5 cm tlustá) a v míse smícháme s kořením (opět není třeba šetřit). Poté je naskládáme na plech (je důležité je naskládat pouze v jedné vrstvě a tak aby se nepřekrývala) a na ně nakrájíme máslo (to se v průběhu pečení rozpustí a udělá bramborám nádhernou zlatou krustu. Brambory pečeme 20 - 25 minut.

  3. Plněná tortilla

  S tímto receptem asi nemusím mnoho z vás seznamovat. Jedno z nejvariabilnějších jídel se kterými jsem měla tu čest. Existuje hrozná spousta možností jak toto jídlo připravit, včetně mé oblíbené prostě tam nahaž co máš doma a doufej že to bude poživatelné. Představuji vám tedy pouze moji oblíbenou variantu.

  Suroviny:

  tortilly

  ledový salát

  paprika

  kukuřice

  olivy

  sýr

  jogurt/majonéza

  Příprava:

  Ledový salát nakrájíme na proužky a poklademe jej na tortillu. Přidáme nakrájenou papriku, olivy a kukuřici. Sýr nakrájíme na malé kousky či nastrouháme a posypeme jím vzniklou směs. Vše zakápneme jogurtem či majonézou (u jogurtu pozor na oddělenou vodu, ať pak tortilla neplave). Tortilu zabalíme (buď zarolujeme jako palačinku, nebo ohneme ze tří stran) a necháme ji 2 minuty ohřát v mikrovlnce (kdo nevlastní mikrovlnku může tortilu předehřát na pánvi a teprve pak do ní nasypat směs).

  4. Salát s kuřecím masem

  Suroviny:

  kuřecí maso

  olej

  ledový salát

  černé olivy

  rajčata

  mozzarella

  směs na grilované maso (nebo jiné oblíbené koření na kuřecí maso)

  Příprava:

  Maso si nakrájíme na kostičky (čím menší tím lépe) a okořeníme dle chuti. Osmažíme jej na pánvi tak, aby se dalo rozpůlit vařečkou. Ledový salát nakrájíme na proužky a smícháme s nakrájenými olivami, rajčetem a mozzarellou. Hotové maso promícháme se salátem (můžeme přikápnout i trochu oleje z pánve).

  5. Třepaný dezert

  Suroviny:

  piškoty

  káva

  plechovka mandarinek

  smetana ke šlehání 250 ml, 33%

  vanilkový pudink bez vaření (Créme Olé, Dr. Oetker)

  Příprava:

  Do misky naskládáme piškoty namočené v kávě tak, aby pokryly dno i stěny nádoby. Do hrnce nalijeme smetanu a mandarinky (i se šťávou) a nasypeme pudink. Hrnec zakryjeme pokličkou (dbejte na to, aby měla dobrou velikost a těsnila, jinak budete potřebovat pláštěnku :)) a začneme s ním třepat. Po cca minutě (poznáte kdy je směs hotová, nebude už tekutá) pokličku odděláme a vytvořený krém přesuneme do misky. Podle nálady dozdobíme piškoty a můžeme podávat.

  Odkazy:

  Při tvorbě tohoto článku jsem použila několik fotek z internetu, čerpala jsem z uvedených stránek.

  http://www.srecepty.cz

  http://priscila-rajka.blogspot.cz

  http://whatdidyoueat.typepad.com

  www.iprima.cz

   


  0 0

  Mít plnou skříň oblečení není umění, naopak umění je mít v ní kousky, které nosíte a které tam měsíce jen tak neleží. Před začátkem jara (opravdového, ne toho astronomického) není úplně tak od věci si v ní udělat pořádek, celou ji vyndat a věci rozdělit na ty, které si nechat a které naopak prodat. Dneska bych vám chtěla dár pár tipů, jak na to.

  Které věci si nechat a které vyhodit?

  Úplně jednoduchá otázka, ale její realizace až zas tak jednoduchá být nemusí. Určitě byste si měly nechat kousky, které nosíte pravidelně a nebo ty, které se dají lehko zkombinovat - jako jednobarevná trička, svetry nebo saka - ovšem pod podmínkou, že stále sedí. Pokud tomu tak není, pryč s nimi. Vyřadťe také věci, které jste si koupily na nějakou speciální akci a ve skutečnosti jste si je nikdy nevzaly. Když jste je na sobě neměly doposud, nebude tomu jinak ani v budoucnosti. Životnost Vašich oblíbených kousků je bohužel omezená, takže pokud jsou věci, které nosíte často, nějak onošené, zničené nebo poškozené, nemá cenu si je nechávat.

  Kam se starými věcmi?

  Tento problém mi hodně usnadňuje samotný VotočVohoz, kam věci, které už nenosím, nafotím a dám do svého katalogu. Také se můžete domluvit s kamarádkami nebo kolegyněmi v práci a uspořádat nějaký bazar, kam každá z vás přinese věci, které už nenosí. Věci také můžete darovat na charitu nebo do dětského domova.

  Reorganizace

  Hned poté, co si věci rozdělím, si šatník přeorganizuji. Na to jsem háklivá a věci si vždycky řadím podle druhu (šaty k šatům, kabáty ke kabátům,...) a barvy. Práci mi hodně usnadňují tzk. "stojany", na kterých mi visí šaty nebo halenky. Cenově přijatelné naleznete v obchodním domě Ikea.

  Co se týče šperků, ty mám pověšené na speciálním stojanu nebo v boxu, aby se mi nezamotaly. Pásky mám také pověšené. Kabelky mám položené na menším stolku (v "dustbags"), aby se mi na ně neprášilo.

  Nákupy nového šatníku

  Poté, co staré věci prodám, si za vydělané peníze koupím věci nové. A do čeho se vyplatí investovat? Podle mě do kabelek a bot, protože pokud nejsou kvalitní, zničí se celkem rychle. Ovšem značka nerovná se kvalita. Stačí prozkoumat pár internetových stránek a při troše štěstí člověk najde pár kousků vhodných investice.

   

  Tak doufám, že vám článek něčím přispěl a že jsem vám třeba dala i nějaký tip na to, co dělat, až bude venku chladno. Máte nějaké zkušenosti s reorganizací šatníku? A jak často ji provádíte?

  Bára z Voguehaus


  0 0

  Naši drazí Votočáři a drahé Votočářky!

  Taky už vám tak šíleně chybí jaro? Předpověď na Velikonoce je více než nepříznivá, proto se parta VotočVohoz rozhodla, že vás zahřeje alespoň soutěžením.

  Jak budeme soutěžit?

  Pamatujete na víkendovou soutěž, která před několika týdny proběhla u nás na Blogu? Pro velký úspěch přinášíme další opakovačku! Již tuto sobotu v 10:00 se na našem Blogu objeví nový příspěvek - recenze na Ladybox. Každý, kdo se zapojí do diskuze pod článkem, automaticky spadá do slosování o skvělé ceny!

  Co můžete vyhrát?

  Ve hře je tentokrát několik balíčků tolik oblíbených Ladyboxů! A pozor: Rozhodli jsme se přibarvit vám Velikonoce ještě víc, proto čím víc komentářů pod příspěvkem přistane, tím víc Ladyboxů budeme nadělovat!

  Kdy soutěž končí?

  Vzhledem k velikonočním prázdninám si soutěž trochu proháhneme. Diskutovat začneme v sobotu u snídaně v 10:00 a skočíme s pondělní pomlázkou, po dobrém obědě ve 14:00. V diskuzi můžete samozřejmě pokračovat směle dál, ale vaše komentáře již nebudou zařazeny do slosování. Výsledky soutěže budou zveřejněny v úterý ráno na Blogu.

   

  Sledujte VotočVohoz! Už teď pro vás chystáme další víkendové klání!

  Těšíme se na vás v bouřlivé diskuzi!

  parta VotočVohoz


  0 0
 • 03/30/13--01:14: Recenze na Lady Box
 • U zahraničních blogerek jsem vždycky vídávala různé Glossy Boxy, Beauty Boxy, apod. Proto když se v Čechách objevil Lady Box, neváhala jsem a hned jsem ho vyzkoušela. A co od něho čekat? Čtěte dál!

  (zdroj obrázků: Kissbookbymia)

  Co to ten Lady box vlastně je?

  Lady box je tzv. "krabička krásy", ve které najdete 2 plná balení a 4 miniatury různých kosmetických produktů k vyzkoušení. Někdy to jsou krémy, mýdla, šampony, jindy laky na nehty, séra či peelingy. Výběr je opravdu veliký. Kouzlo Lady boxu spočívá v tom, že dopředu nevíte, co v něm najdete. Sortiment Lady boxu se mění každý měsíc. K dostání je za 299 Kč včetně poštovného na ladybox.cz.

  Lady box: Ano nebo ne?

  + První plus, které bych na Lady Boxu našla, je jeho design: Sama krabička vypadá moc hezky, je vypolstrovaná a produkty v boxu jsou krásně poskládané.

  + V každém Lady Boxu najdete seznam všech produktů, které se v něm nachází. Naleznete zde i informace o daném produktu a cenu, za kterou si produkt můžete pořídit v normálním obchodě plus akčí cenu, za kterou si produkt můžete objednat od Lady Boxu.

  - Ceny jsou bohužel uvedeny bez DPH.

  + Kromě kosmetických produktů v krabičce krásy najdete i "něco na zub", např. kakao.

  + Dodání je opravdu rychlé, trvá necelé 3 dny. Lady Box doručuje i na Slovensko.

  +/- Je asi více než jasné, že když nevíte, co kupujete, nevíte, jak vám budou produkty sedět. Někdy se může stát, že v Lady boxu najdete např.: levandulový krém, když nenávidíte vůni levandule. Na druhou stranu se přeci říká, že risk je zisk a myslím, že v každém Lady Boxu najdete něco, co si zamilujete.

  + Přijde mi skvělé, že ho můžete někomu poslat i jako dárek.

  Podtrženo sečteno: Myslím si, že Lady Boxem neprohloupíte. Mne bavilo rozbalovat a zkoumat produkty, které jsem v Lady Boxu našla. 
  A co vy? Máte nějakou zkušenost s Lady Boxem? Koupily byste si ho?

   

  Bára z Voguehaus


  0 0
 • 04/02/13--05:56: Kvetoucí čelenka
 • Jaro se blíží (i když podle sněhové vánice zuřící za okny tomu těžko věřit) a s jarem přijdou i kvetoucí stromy. Mám na mysli ten krátký a krásný úsek roku, kdy všechny stromy kvetou. Nejprve to začne nenápadně zlatým deštěm. Pak chvíli nic a najednou všude kolem vás něco kvete. Trnky, meruňky a třešně. Nejen ty naše české, ale hlavně ty japonské, na které netrpělivě čekám – sakury. Ten týden, kdy všechno tak nějak opojně voní, je pro mě chvílí, na kterou se neuvěřitelně těším. Kvůli její nepolapitelnosti a velmi omezené době trvání. Jaro se blíží a já vám přináším jednoduchý návod, jak si vyrobit jednu (celoročně) kvetoucí čelenku.

  Co budete potřebovat?

  Saténovou čelenku, umělé nebo látkové květiny, tavicí pistoli, nůžky.

  Z květin odstraňte stonky a tužkou si na čelence udělejte značku. Rozehřejte si tavicí pistolku a květ přilepte, pak jen nechte chvíli zaschnout.

  Líbí se vám podobné doplňky, anebo máte raději něco „nenápadnějšího“?


  0 0
 • 04/04/13--03:07: SHWOPPING
 • Obchody s takzvanou fast fashion si začínají uvědomovat svou slabinu. Velké řetězce, jejichž kolekce se obměňuje i několikrát za sezonu, přicházejí s novým trendem a líbivou ekomyšlenkou: "Přines své staré oblečení a získej slevu na nové!" Asi největším průkopníkem v tomto směru byl již loni v dubnu Marks&Spencer, který však tento projekt rozjel zatím jen a pouze v Británii, ovšem česká podoba na sebe nenechá dlouho čekat. Vznikla tak mánie "shwoppingu", a to kombinací anglických slov "swap" a "shopping". Za odložené věci zákazník získá /kromě dobrého pocitu/ dárkový poukaz na nový nákup a přinesené kousky se posoudí podle kvality. Mohou být zhodnoceny jako nový textilní materiál, přešity, využity jako zdroj energie, nebo dokonce přeprodány. Vaše stará bunda z dětství se tak může znovu zrodit jako výplň do matrace. Vše záleží na tom, s jakou konkrétní charitativní organizací daný řetězec spolupracuje.  V M&S platí, že můžete přinést prakticky cokoli. Jakoukoli značku, jakýkoli stav. I boty, doplňky a kabelky, nebo spodní prádlo. Mimochodem, právě podprsenky patří k velmi žádanému zboží hlavně v chudých afrických zemích. 

  Se stejným nápadem k nám přichází i řetězec mezi naší generací zdaleka nejoblíbenější, a to H&M, ve vybraných pobočkách v Praze, Brně a Ostravě. Za jednu tašku svých starých kousků zákazník dostane třicetikorunovou slevu. A tak se H&M, enfant terrible pro všechny, kteří cítí alespoň lehce eko-logicky a jeden z nejvíce kritizovaných řetězců vedle Primarku, snaží ukázat v trochu lepším světle. A někdo tleská a někdo přece jen cítí, že to je lehká tragikomedie. Každý, kdo není jen prostým sběratelem fast fashion odpadu, již jistě nějaké své oblečení daroval. Ale řetězce vytahují silnější kartu v podobě slevové poukázky, jejíž hodnota sice není nikterak závratná, ale sleva je v tomto případě tak trochu vedlejší. Účelem je totiž přimět  zákazníka znovu nakoupit a roztočit tak znovu kolotoč, který začíná i končí svetrem na jednu sezonu. Na jedné zahraniční diskuzi jsem se dočetla, jak je tato nová obchodní politika chvályhodná. Opravdu si myslíme, že se řetězce najednou div nepřetrhnou díky prozření a nově nabytému altruismu? Skutečně věříme, že korporace zněčišťující vodní zdroje jedovatými barvami a využívající dětskou pracovní sílu najednou baží po blahu těch, které primárně zneužívají?

  Starého psa novým kouskům nenaučíš a H&M pravděpodobně nikdy nebude patřit /jako spousta jiných značek/ mezi společnosti, které nešijí v zemích třetího světa a které nejde o to, aby se jejich modely made in Bangladesh ohřály na pultu déle, než dva týdny. Ano, je chvályhodné, že staré oblečení bude méně končit na skládkách a dostane se mu nového využití. Ale korigovat tíhu následků a neřešit příčinu je jednoduše krátkozraké /a pochopitelně nevýdělečné/. Shwopping je tedy zajímavým nápadem, který přispěje pár korun do studentské peněženky, ale jeho výchovná složka pro naši generaci je nulová. Opět nás vede k tomu, abychom oblečení vnímali jako sezónní záležitost na jedno použití. Kolotoč primární nezodpovědnosti. Se zmíněnými následky se pravděpodobně nejlépe vypořádávájí sezónní bazary a blešáky, nebo jejich internetové mutace, pochopitelně v podobě VotočVohozu. Koncern je vyřazen ze hry /nové peníze už neuvidí/ a případná re-re-recyklace se tak odehrává pouze z rukou a do rukou nás, koncových zákazníků.

  Převáží u vás ta dobrá, nebo stinná stránka mince? Ponesete tašku svých starých kousků do H&M, nebo s ní zamíříte k charitativním sběrným kontejnerům? Podělte se v diskuzi.


  0 0
 • 04/08/13--02:34: LILKOVÉ BRUSCHETTY
 • Pro dnešek jednoduchý recept ke stvoření i strávení, ideální pro období, kdy jsou voňavá rajčata utopií. Aneb proč by se rajská jablíčka měla těšít vší slávě při přípravě typických tomatových bruschett, když s lilkem to jde také super-chutně?
   
   
  Potřebujeme:
  • 2 malé lilky
  • svazek ředkviček
  • jarní cibulku
  • 1 tofu natural
  • hladkolistou petrželku
  • sůl, citron
  • datlový ocet /nebo jiné oblíbené sladko-kyselé salátové dochucovadlo/
   
  Na tofumarinádu:
  • 3 lžíce olivového oleje
  • 3 lžíce shoyu omáčky
  • 1 lžíce umeocta
  • 2 polévkové lžíce lahůdkového droždí
  • 2 stroužky česneku
   
  1. Kostku přírodního tofu rozdrobte prsty a dobře promíchejte se všemi ingrediencemi na marinádu. S případným solením buďte opatrní, protože sójová omáčka i umeocet jsou slané dosti. Nechte v lednici spočnout alespoň půl hodiny, ideálně však přes noc.
  2. Lilky nakrájejte na kostičky, lehce osolte a promíchejte s tofu v marinádě. Směs rozprostřete na plech a grilujte v troubě na 200°C, dokud nechytí zlatý nádech.
  3. V mezičase nakrájejte ředkvičky i jarní cibulku, nasekejte petrželku. Upečené lilkotofu nechte chvíli zchladnout a promíchejte se zeleninou. Dochuťte šťávou z poloviny citronu a datlovým octem.
  4. Podávejte na topinkách z oblíbeného chleba, ve finále ještě zakápněte citronem.
   
  Jaká je vaše nejoblíbenější variace na topinky? A pokud byste rádi více vegan-friendly receptů, snad vás potěším. Náš blogweb o čistě veganvaření bude startovat již zanedlouho. Najdete tam tento, i spoustu jiných receptů z mé kuchyně. Tak stay tuned a užívejte skoro-jara!

  0 0

  Kdyby mi někdo před dvěma lety řekl, že dnes bude mým nejoblíbenějším dezertem mrkvový dort, asi bych se na něj podívala jak na blázna a zaťukala si na čelo. Vždycky jsem se "bála" ho ochutnat, protože mě odrazoval už jenom podle názvu. Jednou jsem ale strach překonala, dort ochutnala a nechápala, jak může chutnat tak skvěle. Dneska bych se s vámi chtěla podělit o recept. Sice nepatří k těm úplně jednoduchým, ale výsledek stojí opravdu za to :)

  Co potřebujeme?

  Dort

  2 a 1/3 hrnku polohrubé mouky

  1 lžíce prášku do pečiva

  1 lžička sody

  3/4 lžičky soli

  2 lžičky namleté skočice

  1/2 hrnku oleje

  1/2 hrnku javorového sirupu

  3/4 hrnku cukru

  1/2 lžičky muškátového oříšku

  1 hrnek vlašských ořechů

  1 hrnek nastrouhaného sušeného kokosu

  2 hrnky nastrouhané mrkve

  Krém

  1/4 hrnku margarínu (roztátého)

  1/4 hrnku kokosového mléka

  1 lžička vanilkového extraktu

  2 hrnky cukru moučka

  1 hrnek neslazeného kokosu

  kokos na ozdobu

  Postup?

  Troubu předehřejeme na 180°C a formu na dort vymažeme tukem. Ve větší míse pak promícháme mouku, prášek do pečiva, sodu na pečení a koření. V jiné míse pak smícháme olej, cukr a vanilku s javorovým sirupem. Do této mísy dále přimícháme hmotu z první mísy a pomalu promícháváme, nejlépe šlehačem. Nakonec do nově vzniklého těsta přidáme ořechy, kokos a mrkev. Pečeme zhruba hodinu. Mezitím si vytvoříme kokosový krém. Margarín utřeme do nadýchané konzistence, přidáme k němu vanilku a mléko. Všechno rozmícháme. Postupně přidáváme cukr a hmotu promícháváme. Nakonec přimícháme kokos. Hotovou hmotu pak necháme odstát v lednici minimálně hodinu. Po vyjmutí z trouby necháme dort vychladnout.  Když je dort vychlazený, promažeme a potřeme ho krémem. 

  A co vaše zážitky s mrkvovým dortem? Chutná?

   

  Bára z Voguehaus


  0 0

  Naši milí Votočáři!

  Konečně jsme se dočkali a počasí se trochu umoudřilo. S tím ale souvisí donekonečna se opakující story: Co si vzít na sebe? Naštěstí je tady jako na zavolanou VotočVohoz, který nabízí okamžité řešení!

  Již tento víkend proběhne u nás na Blogu další komentovací soutěž, těntokrát o dvoje krásné šatky, díky kterým se někdo z vás promění v křehkou jarní vílu!

  jak budeme soutěžit?

  Však už to znáte, klasika! V sobotu ráno si nalaďte www.votocvohoz.cz/blog, kde se objeví rozhovor s mladou talentovanou návrhářkou Ivou Burkertovou. Zapojte se do diskuze pod příspěvkem a automaticky se dostáváte do slosování o skvostné kousky, které obohatí váš šatník. Soutěž bude opět trvat až do nedělní půlnoci. Výsledky budou zveřejněny v pondělí dopoledne nahoře ve fóru.

  O co budeme soutěžit?

  O dvoje krásné šaty návrhářky Ivy Burkertové, která tvoří pod značkou ODIVI. Seš kost a kůže nebo máš naopak nějaký ten špíček navíc? Nevadí! Oba modely jsou v univerzální velikosti a budou sedět rozličným typům postavy.

  Rekapitulace: O víkendu žhavím VotočVohoz, protože tyhle šaty MUST HAVE!

  Na všechny komentáře se už teď moc těšíme!

  Vaše jarní parta VotočVohoz!


  0 0

  Jméno Ivy Burkertové není na české módní scéně rozhodně neznámou veličinou. Chystáte-li se v nadcházející sezoně vyhlásit válku šedi v našich ulicích, v jedinečných kouscích značky ODIVI můžete vsázet na jednoznačné vítězství. Móda od Ivy je totiž hravá, nápaditá, a to i přesto, že často varíruje zdánlivě přísně strohé elementární geometrické tvary.

  ODIVI winter 2013

   

  Inklinace k odívání je zcela přirozená u většiny představitelek něžného pohlaví. Jaký však byl  v Tvém případě onen prvotní impulz rozhodnutí věnovat se módní tvorbě profesně, nebrat ji jako pouhý koníček?

  Vždycky jsem věděla, že se musím živit něčím, co mě baví, a že musím mít možnost si uspořádat čas podle sebe. V mém případě to pak nebyla inklinace k odívání, jako spíše k samotné tvorbě. To, že teď moje tvorba není socha, obraz nebo dům, ale oděv, už byla jen shoda náhod a setkání se šicím strojem.

   

  Jsi absolventkou zlínské Univerzity Tomáše Bati, oboru  multimédia a design. Nakolik Tě studium připravilo na praxi módní designerky?

  Ještě nejsem - teprve sepisuji bakalářku. Začala jsem studovat dálkově až v momentě, kdy už jsem pár let fungovala jako oděvní designerka a pracovala jako módní redaktorka a stylistka, takže se tu o nějaké přípravě nedá mluvit. Spíš jsem zase ze zvědavosti chtěla nakouknout zpět do školního prostředí. Tam vás donutí se učit, ale rozhodně si nemyslím, že člověka připraví na praxi. Tak daleko české školství rozhodně není. Nejlepší příprava je sama praxe - prostě do toho skočit a naučit se v tom plavat stylem pokusu a omylu, tak jako jsem to měla a stále mám já.

   

  Snad každá z velkých osobností české módní tvorby se může pyšnit zkušeností ze zahraničí (Jakub Polanka z Paříže, Zuzana Kubíčková z Milána). Měla jsi i ty možnost vycestovat a načerpat podněty mimo naše domácí prostředí?

  Třetinu svého času trávím cestováním. Na pracovní stáži jsem však byla zatím jen jednou, a to ve Finsku. Chystám se teď na zkušenou na Nový Zéland. Chtěla bych hlavně zlepšit jazykové schopnosti, obhlédnout tamní trh a načerpat síly v krásné přírodě.

   

  ODIVI winter 2013

   

  Pro koho šiješ? Která vlastnost by dle Tebe měla vystihovat nositelku ODIVI?

  Pro kohokoliv. Ideálně pak pro ty, kdo mají touhu a snahu tvořit budoucnost dle svých vlastních představ a snů.

   

  Z čeho ve Tvé tvorbě pramení onen hravý minimalismus a záliba v geometrii?

  Baví mě využít materiál kompletně a nezanechávat odstřižky. Stříhám tedy většinou čtverce a trojúhelníky a s nimi si různě hraji, kombinuji materiály a barvy. Je to takový střihový minimalismus - krejčovské vychytávky typu prsní záševek či ramenní vycpávka mě nechávají chladnou. Samotné se mi nejlépe "žije" v obrovském čtverci s několika dírami, do kterého mohu vlézt, jak je mi libo a nosit ho na několik způsobů.

  Jakou váhu přikládáš barvám ?

  Asi největší - přijdou mi jako nekonečný zdroj inspirace a stále mě baví hledat jejich různorodé vztahy. Je to s nimi jako s lidmi. Některé se k sobě zdánlivě nehodí, ale vyvolávají nekonečné dialogy, proudy energie a bouřlivé reakce. Jiné jsou zamilované na první pohled a další vedle sebe prostě žijí bez jakýchkoliv emocí.

  ODIVI winter 2013

   

  Kterému z materiálů jsi nejvěrnější ?

  Úpletům, díky jejich přizpůsobivosti a pohodlnosti.

  Který kousek by dle Tvého názoru neměl chybět v šatníku každé ženy ?

  Nějaká originální nadčasová a kvalitní srdcovka, která zachrání každou situaci, pokud se vám nechce nic řešit nebo nevíte co obléct.

  Jaká je Tvá první asociace při slově "móda" ?

  Ohromný kolos, který nabírá na stále rychlejších a větších obrátkách, co se týče trendů a objemu prodejů. Uf - můžeme chvíli zpomalit a vyžadovat od svého oblečení ještě něco navíc? Znát jeho původ a příběh? A to se rozhodně netýká pouze oblečení, ale celého způsobu našeho konzumního života.

  Na základě čeho se rozhodneš oslovit ke spolupráci fotografa pro prezentaci Tvé práce ?

  Musí nás bavit naše práce navzájem. Také musím cítit, že zvládne pochopit moje vize o kolekci a ty přenést do fotky i přes můj pomatený brief.:) A že se nezaleknete punku, ve kterém se většinou fotí.

   

  A co Vy? Jakpak vnímáte osobitou módu od Ivy?


  0 0

  Kdo jsem?

  Energická dvacetidvouletá osoba, co miluje život, svoje přátelé, umění a kulturu, poznávání nových míst. Snažím se vyjít sama se sebou i všemi ostatními kolem sebe a zjistila jsem, že pomáhá brát vše s nadhledem a úsměvem. Každý den je jedinečná příležitost.

  o co se zajímám?

  Baví mě barvy. Barevný oblečení (hlavně conversky), barevný věci (třeba rubikova kostka), barevný kytky (tulipány zejména), barevný obrazy (Vasilij Kandinskij), barevný filmy (My fair lady). Ale černá a bílá je pro mě taky barva! Chci být něžná jako Audrey Hepburn a ztřeštěná jako Charlie Chaplin. Miluju filmy, tak i proto film studuju. Ale baví mě i jiný věci a ty nestuduju. Baví mě vařit a jíst. Taky cokoliv vyrábět, hlavně šperky. Taky číst a psát. Tancovat, radovat se. A nesmím zapomenout na oblékání a módu! Vlastně nevím, jak můj styl nazvat. Baví mě když je móda hravá a občas šokuji sama sebe, jak se můj vkus vyvíjí. To je asi studiem a bydlením v Praze. Stávám se tu odvážnější (co by se mnou teprve udělal NY?!).  A nepohrdám ani nákupem v sekáči. Baví mě objevovat.

  čím mohu inspirovat ostatní?

  Ráda poznávám očima Malého prince (mimochodem tu knížku mám fakt ráda v každém věku), co přistál na týhle planetě a co se všemu diví a zároveň to vlastně všechno chápe. Doufám, že nás to spolu bude bavit! :)

  magda novotná

   

  Nakoukni do mého katalogu:

  https://www.votocvohoz.cz/uzivatele/23724-magdusa


  0 0
 • 04/17/13--05:24: ulož to !
 • Milé ženy, válčíte-li s nedostatkem úložných prostor, nabízím možné řešení.

  Skutečnost, že často a rády podléháme nutkání obklopovat se drobnostmi, které spoluutváří náš soukromý vesmír, náš vlastní mikrosvět, představuje v případě řady z nás neoddiskutovatelný fakt. Mnohé již bylo ostatně řečeno v Kristinčině postu věnovaném sběratelsvtí - http://www.votocvohoz.cz/blog/2013/3/165-sberatelstvi. Náležitou pozornost si tedy zasluhuje i péče o tyto naše poklady. A s tím bezpochyby souvisí i jejich co možná nejsystematičtější ukládání. Knoflíky, prstýnky nebo laky na nehty si přeci žádají své čestné místo.

  Pokud už máte plné kecky papírových krabic, mnohdy za astronomické částky, leč se značně limitovanou životností, a vaše domácnost překypuje zavařovacími sklenicemi, můžete se směle pustit do díla. Více "surovin" totiž netřeba. Předpokládám, že zbytky balícího papíru, látek a nejrůznější výstřižky si křečkujete na horší časy stejně jako já. A právě teď přišel jejich čas. Zrecyklujte je a vytvořte si škatulky na míru přesně podle svého DNA.

  A co vaše vychytávky na úložné prostory?


  0 0
 • 04/19/13--04:38: Grepové hody
 • V této době mi docházejí zásoby vitaminů, vrhají se na mě bacili a způsobují rýmu, kašel a podobné nehezké věci. A že už toho mám dost, koupila jsem kilo grepů, které jsou požehnáním pro naši obranyschopnost a mají spoustu vitamínu C. A tak, aby je člověk nejedl pořád jen tak, mám pro vás dva jednoduché a úžasně dobré nápady, co s nimi. Chápu, že ne všechny máme rády grep, ale závislačkám na té hořké a jedinečné grepové chuti snad udělám radost.

  1. Grapefruit Curd

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Jestli neznáte Lemon/ Grapegruit/ Orange Curd, nastražte uši, protože se jedná o velikou dobrotu, která by vám neměla utéct. Jedná se o hmotu konzistencí trochu podobnou pudingu, ale chuťově mnohem mnohem lepší. Je neskutečně variabilní - samozřejmě ji můžete sníst jen tak samotnou, ale je skvělá na tartaletkách, mezi makronky, na piškotový dort anebo jako náplň palačinek. Když jsem poprvé ochutnala Lemon Curd, ani se mi nechtělo věřit, že něco může být tak dobré. Stavím ji na roveň s Nutellou, arašídovým máslem a podobným dobrotami. Takže pokud ji chcete vyzkoušet a grep zrovna moc nemusíte, pusťte se do toho s pomeranči, citrony anebo limetkami.

   

  Potřebujete:

  200 ml grepové šťávy z červeného grepu (bude stačit jeden veliký grep)

  120 - 160 g cukru moučka (podle chuti)

  2 vejce

  2 žloutky

  100 g másla

  Nastrouhaná kůra z celého grepu

  Všechny suroviny, kromě másla, smíchejte v hrnci se silnějším dnem. Na mírném plameni směs za stálého míchání metličkou zahřívejte 2 minuty. Hrnec sejměte z plamene a ve směsi rozmíchejte máslo nakrájené na kousky. Hrnec vraťte na mírný plamen a za stálého míchání vařte 3 minuty, směs během této doby zhoustne do podoby pudingu. Poté ji propasírujte přes sítko a nechejte vychladnout. Během chladnutí Grapefruit Curd ještě ztuhne. V lednici vám tahle dobrota teoreticky vydrží celý týden, ale prakticky nemá šanci.

   

  2. Grepová limonáda

  Grepová limonáda je neuvěřitelně osvěžující, takže ji doporučuji nejen k doplnění vitaminů po zimě, ale hlavně v létě, to si na ní pochutnáte ještě víc.

   

  Potřebujete:

  Vymačkanou šťávu ze dvou velkých grepů (alespoň 400 ml) 

  1 l jemně perlivé vody

  Třtinový cukr dle chuti

  Pár lístků máty

  Led

  Šťávu z grepů propasírujte přes sítko a smíchejte s vodou, cukrem, který se musí rozpustit a pak přidejte led. Ozdobte lístky máty.

   

  Tak co, máte rády grep anebo dáváte přednost jinému ovoci? A co Lemon Curd, už jste ji někdy vyzkoušely?

  Dobrou chuť přeje Kristina

   

  P. S. Obrázky tentokrát  nejsou mé, neb nedostatek světla forografování moc nepřeje a tak jsem si je vypůjčila z Pinterest.com


  0 0
 • 04/22/13--05:33: Jak sehnat brigádu?
 • Jedna kapsa prázdná, druhá vysypaná. Výchovné stanovisko rodičů: „Chceš víc peněz? Najdi si brigádu.“ Ano, většina z nás se časem chtě nechtě musí porozhlédnout po brigádě. Nelze napsat nějaký všeobecně platný návod, jak si takovou brigádu pořídit. Přesto se s vámi podělím o některé moje zkušenosti, které jsem nasbírala během šesti let brigádničení. Pocházím z menšího města, kde sehnat brigádu není úplně snadné. Chce to hodně se ptát a snažit. Nesmíte to podcenit. Když jsem se přestěhovala do Prahy, tak jsem se nestačila divit, kolik je tu možností brigády. Hotový ráj brigád! Díky tomu si člověk může i trochu vybírat, aby dělal to, co ho baví. To je klad velkého města. Nevýhodou je velká konkurence. Brigád jsem měla spoustu: prodávala, dělala hostesku na veletrzích i v obchodech, balila dárky, rozdávala letáky, hlídala děti, dělala vedoucího na táboře, pracovala v kině atd.

  Úplně první brigáda (střední škola)

  1.KROK: Poptejte se u známých.

  První krok je podle mě nejtěžší. Prolomit image flákajícího se teenagera a dokázat někomu, že jsme schopní něco dělat a že se nám může věřit. Štěstí je, pokud máme známé, kterým patří třeba nějaký obchod, nebo firma. Takže na začátku je užitečné zajímat se o možnosti, které nám nabízí naše okolí. Nelze však čekat, že se k nám práce nějak dostane sama. Kolikrát toho ani tolik nevíme o známých našich rodičů a příbuzných. Natož abychom věděli, kde přesně pracují a jestli by nás u toho nemohli potřebovat. Chce to být akční a ptát se. Za to nic nedáte. A to platí úplně vždycky! Sehnat doporučení od někoho, kdo osobně zná potenciálního zaměstnavatele, působí velmi dobře. Využijte i možnosti zeptat se kamarádů, kteří brigádu mají. Kde jí sehnali? Jestli by tam nebylo místo i pro vás? Může se stát, že s brigádou budou chtít časem skončit a pokud budou vědět, že vy ji hledáte, mohou vás navrhnout jako nárhradu za sebe. Pokud tohle nevyjde, tak nezoufejte. Někdy se napoprvé nezadaří, neděste se. Jde to i jinak.

  2.KROK: Neuspěli jste u známých. Běžte se zeptat sami. 

  Do obchodů, firem, kamkoliv ve vašem městě. Nemusíte se ptát někde, kde předem víte, že by vás to absolutně štvalo, nebavilo. Pokud třeba nesnášíte lidi a milujete kytky, odvažte se zeptat v zahradnictví. Jestli se nechcete umazat, obejděte raději kanceláře. Ale zase nebuďte tolik vybíraví. První brigádu bych nazvala jako takovou euforií. Děláte něco nového a ať je to cokoliv, tak ta „novota“ je na tom bezvadná! A co víc... Dostanete za to svoje první, vlastnoručně vydělané peníze! Co na tom, že premiantka z gymnázia, co chce být lékařka, prodává v Bille (nic proti prodavačkám, taky jsem, to dělala, a taky nic proti Bille, je to jen příklad :D). Nemyslete si, že je nějaká brigáda pod vaší úroveň. Chcete přece nabrat zkušenosti. Zkušenost je od slova zkusit. To, že zjistíte, že něco není pro vás a nevyhovuje vám to, berte tedy jako poučení do budoucna. Pokud se vám podaří vyplnit tuhle první kolonku v životopisu, vypadá to slibně.

  3.KROK: Máte za sebou první brigádu (jednu, dvě, tři...). Vytvořte si CV neboli životopis.

  Jasně, můžete mít životopis i před první brigádou. Tam mohou být užitečné informace o vaší škole a dovednostech jako jsou jazyky, práce na PC atd. Nebudu popisovat, jak takové CV vypadá. To znáte nebo vygooglujete. Jen malá rada při psaní CV – být sebevědomý ano, ale nevymýšlet si. Je fakt, že málokdo volá na vaše předchozí místo a ptá se, jestli jste tam opravdu pracovali. Troufám si říci, že u brigády nikdo. Jenže náhoda je blbec a je to naprostto zbytečné. Ukažte sami sebe v nejlepším světle a posílejte s čistým svědomím pravdivý životopis.

   

  4. KROK: Hledejte na internetu

  Porozhlédněte se na internetu. Serverů, kde hledat je spousta. Já vždycky hledám na jobs.cz. U hledání na internetu pozor na podvodníky. Já jsem v tomhle přehnaně podezíravá, takže si většinou firmy hned dohledám podle IČO v obchodním rejstříku, nebo alespoň kouknu na jejich web. Nemusí to být nutně podvodníci, ale takoví „mlžitelé“, tedy lidi, co popravdě nenapíšou, o co jde. Za spoustou brigád je schované finanční poradenství nebo prodávání hrnců. Pokud to dělat nechcete, dejte si pozor. Některé inzeráty jsou naschvál napsané tak, že z nich nevyplývá, co přesně byste měli dělat. Jednou se mi stalo, že inzerát zněl něco jako: „práce hostesky na reklamní propagaci“ a vylezlo z toho, že každý den bych musela do školy nosit nějaká trička s reklamou na piva a další věci. Každý den jiná reklamní trička. Někomu by to třeba nevadilo, mně ano. Na to mám moc ráda módu. Pokud tedy bude inzerát nejednoznačný a vy po jeho dočtení nebude vědět o co se konkrétně jedná, tak se raději telefonicky nebo emailem informujte jaká přesně bude náplň vaší práce.

  Jako středoškoláci budete nejspíš hledat brigádu na letní prázdniny. Nepodceňte to a shánějte jí s dostatečným předstihem! Lepší vědět co nejdřív, na čem jste. Někde vám v květnu řeknou, že je brzy a že se máte dojít zeptat v červnu, ale zažila jsem i to, že byl konec dubna a nejlepší místa na letní brigádu byla rozebraná.

  Každý nemá štěstí jako Carrie, že na svou vysněnou práci doslova narazí na ulici...Ale stát se to může! Já tomu věřím!

  Brigáda při VŠ

  Vám zkušenějším už nemám, co radit (nebo možná mám, tak pokud budete mít zájem, tak napíšu další článek jen pro vás). Tak teď jen jeden postřeh. Ve větších městech, jak už jsem psala v úvodu, je nabídka brigád většinou rozsáhlejší (osobně znám jen Prahu). Ale pozor na konkurenci. Pokud brigádu opravdu chcete a chcete jí rychle, tak seďte u internetu s inzeráty třeba tři dny „v kuse“. Jde si také objednat, že vám budou chodit nabídky do mobilu. Protože pokud se jedná o brigádu, kde požadují takové obecnosti, jako je třeba: příjemné vystupování, komunikativnost a časová flexibilita, tak vážně věříte tomu, že budou pročítat všech 200 emailů, když potřebují jen dvě brigádnice? Pravděpodobně ne, takže není nad to se ozvat mezi prvními.

  Napadá mě toho ještě spousta. Alternativy jako je hlídání, doučování, jednorázové brigády na veletrzích, komparz u filmu, rady, jak sehnat stáž nebo brigádu v oboru. Ale to by bylo na dlouhé povídání.

  Byl pro vás tento návod užitečný? Zajímá vás ještě něco? A co vy, kteří máte již první brigádu za sebou, co jste dělali? Já se přiznám - dělala ve skladu kartáčů a byla to fakt dřina! :)

   

  M.

  (na více mých názorů na vše možné i nemožné mrkněte na můj blog www.majdenka.blogspot.cz)


(Page 1) | 2 | 3 | .... | 15 | newer